بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

اطلاعات تماس
تبلیغات دیجیتال

از تبلیغات دیجیتال چه می‌دانید؟

از تبلیغات دیجیتال چه می‌دانید؟

شاید دیده باشید که افراد زیادی به محض شنیدن مطالبی درمورد رونق کسب و کارهای آنلاین، هر طور شده یک وب‌سایت طراحی می‌کنند و پس از آن دست روی دست می‌گذارند تا مشتری‌های فروان آنان را ثروتمند کنند؛ اما زهی خیال باطل! این افراد نمی‌دانند که یک کسب و کار، به ویژه اگر یک شغل آنلاین باشد، مانند یک کودک نوپا نیاز به مراقبت و حفاظت دارد تا سرو سامان بگیرد و به هدف نهایی خود برسد. یکی از مواردی که به طور یقین پیشرفت یک کسب و کار را رقم می‌زند، تبلیغات است. در این مقاله قصد داریم از سیر تا پیاز تبلیغات دیجیتال را شرح دهیم. پس اگر شما هم صاحب یک کسب و کار هستید و هنوز نتوانستید به اندازه کافی آن را پر و بال دهید، تا انتهای این مطلب همراه ما در دیجیتالیکس باشید.

تبلیغات چیست؟

تبلیغات عبارتست از فرآیندی که برای ترغیب مخاطب به انجام یک کار خاص صورت می‌گیرد. درواقع این ترغیب، باید به گونه‌ای باشد که مخاطب متوجه آن نشود و به طور ناخودآگاه به سمت خرید یک کالا یا هر اقدام دیگری برود. تبلیغات درواقع نوعی چالش اطلاع‌رسانی هستند که سعی می‌کنند مخاطب را درگیر و تحت تاثیر خود بگیرد. برخی از تبلیغات، بدون هیچ خبری ریتم زندگی ما را تغییر می‌دهند. در صورتی که بعضی دیگر، یک تجربه کامل را برای مخاطب خود به صورت کاملا آگاهانه ایجاد می‌کنند.

به هر حال تبلیغی که یک کسب و کار انجام می‌دهد، به منظور تحت تاثیر قرار دادن رفتار مخاطب بوده، هدف نهایی یکسانی دارند و با هدف ایجاد فروش یا مخاطبین بیشتر انجام می‌شود. البته برخلاف تصور عموم، تبلیغات فقط به منظور فروش محصولات یا خدمات انجام نمی‌شوند، بلکه بسیاری از سازمان‌ها و کسب و کارها با هدف تغییر طرز فکر و یا آگاهی بخشی، از تکنیک‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

تبلیغات در دنیای امروز چه تاثیری دارند؟

امروزه صنعت تبلیغات به یکی از پردرآمدترین صنایع دنیا تبدیل شده که سهم قابل توجهی از گردش مالی به آن اختصاص داده شده است. در دنیای امروز، هیچ‌کس نمی‌تواند منکر تاثیر تبلیغات بر سبک زندگی و حتی اندیشه انسان‌ها شود. به عبارتی دیگر، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ با استفاده از صنعت تبلیغات توانسته‌اند تا حدود زیادی برای تمام انسان‌ها خط فکری تعریف کنند و به عبارتی ساده‌تر، به آن‌ها بگویند چه کاری انجام دهند و یا انجام ندهند! در ادامه درمورد تاثیر غیرقابل انکار تبلیغات بر جوامع امروزی صحبت خواهیم کرد.

تاثیر تبلیغات

ضرورت

درآمدهای نجومی شرکت‌های تبلیغاتی، گواهی بر پررونق بودن صنعت تبلیغات است. علاوه بر این، تبلیغات سبب می‌شوند تا محصولات و کالاهای جدید به خوبی در جوامع جا بیفتند و به نوعی کمک به تجارت نیز می‌شود. امروزه این جمله که (تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری است) از قالب شعارگونه خود خارج شده و شرکت‌های تبلیغاتی جهانی به وضوح توانستند تاثیر آن بر میزان ارزش افزوده محصولات را محاسبه و با افتخار به رخ همگان بکشند!

نقش تبلیغات به حدی واضح است که این روزها با ورود یک محصول به بازار، نه تنها کالاهای مشابه قدیمی طرفداران خود را از دست می‌دهد، بلکه استفاده از آن‌ها نیز نشانه عقب ماندگی تلقی می‌شود. به هر حال بدون شک، تبلیغات یکی از مسائل اساسی و ضرورت‌های دنیای کنونی است و نمی‌شود جلوی حرکت پرشتاب آن را گرفت.

مکانیزم اقناعی تبلیغات

ترفندهای تبلیغاتی، بسیار ساده، اما تاثیرگذار هستند. رسانه‌ها و تبلیغات معمولا از طریق ایجاد ترس و وعده‌های دروغین مردم را تحت تاثیر خود قرار داده و آن‌ها را مجبور به انجام اقدام موردنظر خود می‌کنند. به عنوان مثال، تبلیغاتی که در ابتدای سخنان خود می‌گوید: (آیا شما هم از کوتاهی قد خود رنج می‌برید؟) در ابتدا تلاش می‌کند تا مخاطب را با خود همراه کند. زمانی که جواب مخاطب به چنین سوالاتی مثبت باشد، به این معناست که به قلاب تبلیغات گیر کرده است! پس از آن زمان مناسب فرا می‌رسد که درمورد محصول خود که در افزایش قد موثر است، توضیح دهند و مخاطب را قانع به خرید کنند. امروزه تبلیغات با استفاده از اهرم رنج و لذت، مخاطب خود را وادار به خرید کالاهایی می‌کنند که شاید کارآیی لازم را نداشته باشد!

پیامدهای منفی تبلیغات

در کنار تمام تاثیرات ریز و درشتی که تبلیغات بر دنیای امروز و انسان‌های عصر حاضر دارد، یکی از مهم‌ترین آن‌ها، پیامدهای منفی آن بر جوامع انسانی است. از جمله تاثیرات منفی تبلیغات بر دنیای مدرن می‌توان به صورت خلاصه به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغییر ارزش‌ها و الگوهای فرهنگی جامعه
 • تشدید شکاف‌های طبقاتی
 • افزایش وابستگی و عدم توسعه جامعه
 • ایجاد روحیه طمع‌ورزی و افسردگی
 • القای حس اینکه همه چیز را می‌توان خرید

بنا به آنچه که گفته شد، در کنار مزایایی که تبلیغات برای بسیاری از کسب و کارها و سازمان‌ها به ارمغان می‌آورد، به دلیل قدرت بی‌نهایتی که دارد، گاهی اوقات پیامدهای منفی نیز به دنبال دارد که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم. با نگاهی اجمالی به این بخش و صرف‌نظر از نقاط منفی تبلیغات، می‌توان به راحتی پی به تاثیرگذاری شگردهای تبلیغاتی و چگونگی تاثیر آن بر جوامع بشری برد.

تاثیر تبلیغات در کسب و کارها

باتوجه به آنچه که در قسمت قبل گفتیم، از آنجایی که امروزه تبلیغات به یک صنعت تبدیل شده، می‌توان به این نتیجه رسید که ترفندها و تکنیک‌های بسیار پیشرفته‌تری نیز نسبت به سابق در آن استفاده می‌شود. بنابراین به احتمال خیلی زیاد یکی از راه‌های موفقیت هر کسب و کاری، سرمایه‌گذاری بر روی تبلیغات است. در ادامه به شما خواهیم گفت که تبلیغات چه تاثیری بر کسب و کارها دارند و چرا تا این حد مهم هستند.

معرفی کسب و کارهای جدید

زمانی که یک کسب و کار به تازگی فعالیت خود را آغاز می‌کند، یکی از راه‌هایی که سبب رونق و پیشرفت زودهنگام آن می‌شود، تبلیغات است. تبلیغات حرفه‌ای این قدرت را دارد که در بازه زمانی بسیار کوتاه‌تر از آنچه که انتظارش را دارید، یک شرکت یا مجموعه را به مخاطبین خود معرفی کند. به همین دلیل است که کارشناسان حوزه تبلیغات، عامل اصلی بقای کسب و کارهای نوپا را تبلیغات می‌دانند.

موفقیت در کسب و کار

یکی از فاکتورهای اصلی پیشرفت و موفقیت در کسب و کارها، تبلیغات است. شرکت‌های زیادی از طریق تبلیغات توانسته‌اند در کم‌ترین زمان ممکن به اهداف خود برسند. به طور کلی هر یک از انواع تبلیغات، بر پیشرفت مشاغل جدید و قدیمی تاثیر زیادی دارند.

آگاه‌سازی جامعه

یکی دیگر از آثار تبلیغات بر کسب و کارها این است که سبب می‌شود جامعه نسبت به یک محصول یا خدمات آگاهی پیدا کند. شما می‌توانید با برنامه ریزی درمورد شیوه و نوع تبلیغات، برند خود را در اذهان عمومی ماندگار کنید.

مشخص کردن تمایز محصولات یا خدمات

شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف با به کارگیری تبلیغات، تلاش می‌کنند تفاوت‌های میان محصولات خود و رقیب‌هایشان را به مخاطبین نمایش دهند. هرچند که تبلیغات به طور کلی با هدف مقایسه کالاها انجام نمی‌شود، اما خاصیت آن در این است که مزایا و خاص بودن یک محصول و یا خدمات را برجسته‌تر کرده و آن را به مشتری نیز نشان دهد.

معرفی کردن خدمات یا محصولات

یک شرکت یا سازمان با تدوین برنامه‌های تبلیغاتی به راحتی می‌تواند محصولات یا خدمات خود را به جامعه هدف معرفی کند و از این طریق میزان فروشش را افزایش دهد.

جذب مشتری

واضح است که هرچه افراد بیشتری از محصولات یا خدمات یک کسب و کار آگاه باشند، تمایل بیشتری به خرید و یا حمایت از آن برند نشان می‌دهند. بدون شک یک تبلیغ خوب و حرفه‌ای به اندازه‎ای موثر است که مشتری را به خرید محصولات و خدماتی که حتی به آن‌ها نیاز ندارد هم ترغیب می‌کند! حفظ مشتری از امتیازات برجسته‌ای است که هدف بسیاری از شرکت‌ها می‌باشد و این امر توسط تبلیغات میسر می‌شود.

جذب مشتری

تبلیغات سنتی چیست؟

به طور کلی به مجموعه اقداماتی که به منظور معرفی یک کسب و کار، افزایش مشتری و معرفی محصولات، در دنیای واقعی انجام می‌گیرد، تبلیغات سنتی گفته می‌شود. تبلیغاتی که هر روزه بر روی بیلبوردهای سطح شهر مشاهده می‌کنید و یا از رادیو و تلویزیون می‌بینید و می‌شنوید، نمونه‌هایی از تبلیغات سنتی هستند. برای آن که با تعریف تبلیغات سنتی آشنا شوید، اصلا نیازی نیست که به سال‌ها قبل بازگردید. حقیقت این است که در دنیای امروز، هنوز هم بسیاری از کسب و کارها به قدرت تبلیغات سنتی معتقدند و همچنان بر استفاده از روش‌های سنتی تبلیغات پافشاری می‌کنند. البته لازم به ذکر است که تبلیغات به صورت سنتی همچنان تاثیرگذار است. به عنوان مثال، اگر قرار باشد یک (مهدکودک) تبلیغ شود، استفاده از روش‌های تبلیغاتی سنتی موثرتر است؛ چراکه مخاطب اصلی چنین کسب و کارهایی افرادی هستند که با ابزارهای نوین تبلیغات سروکار ندارند.

مزایای تبلیغات سنتی

همان‌طور که گفته شد، تبلیغات سنتی به صورت کامل منسوخ نشده و هنوز هم تا حدودی کارآیی لازم را برای کسب و کارهای خاص دارد. چند مورد از مزایای این نوع تبلیغات به شرح زیر است:

 • دسترسی راحت به مخاطبین محلی با استفاده از بیلبوردها، مجلات محلی، تراکت و…
 • امکان برآورد شخصیت مخاطب و ارائه توضیحات حضوری
 • احتمال نگهداری بروشورها و تراکت‌ها از جانب مخاطبین و مرور آن‌ها
 • برقراری ارتباط بیشتر بین تبلیغات و مردم به دلیل آشنایی بیشتر افراد با این روش تبلیغات

معایب تبلیغات سنتی

معایبی که در تبلیغات سنتی وجود دارند، سبب شده کم کم این شیوه جذب مشتری کمرنگ‌تر شده و روش‌های دیگر به روی کار بیایند. چند نمونه این معایب را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

 • محدودیت جغرافیایی به دلیل محدودیت ابزار
 • عدم توانایی در شناسایی و تفکیک گروه مخاطبین به طور دقیق
 • کاهش تاثیرگذاری پیام تبلیغاتی
 • هزینه بالای تبلیغات از طریق بیلبوردها، چاپ بنر و تراکت، معرفی رسانه‌ای و…
 • عدم امکان اندازه‌گیری نتایج، ثبت داده‌ها، نمونه‌گیری و…
 • کاهش احتمال حضور کسب و کار در زمان و مکان مناسب به دلیل محدودیت در ابزار
 • عدم توانایی در دریافت بازخورد و تاثیر تبلیغات

تبلیغات آنلاین و اینترنتی چیست؟

به تمامی اقداماتی که با استفاده از ابزارهای دیجیتال و در دنیای وب، با هدف ایجاد آگاهی، علاقه و یا افزایش فروش انجام می‌گیرد، تبلیغات آنلاین گفته می‌شود. طبق این تعریف، در چنین تبلیغاتی تلاش می‌شود، پیامی درباره محصول یا خدماتی خاص به جامعه هدف رسانده شود. این ارسال پیام، یا از طریق اینترنت صورت می‌گیرد و یا اینترنت و سایر کانال‌های مرتبط با آن.

مزایای تبلیغات اینترنتی

به طور کلی امروزه اینترنت توانسته مزایای زیادی در اختیار کسب و کارها قرار دهد. به همین دلیل، اکثر آن‌ها این روش تبلیغات را جایگزین نوع سنتی آن کرده‌اند. در ادامه، مهم‌ترین مزایای تبلیغات اینترنتی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

دسترسی بیشتر به کاربران

همان‌طور که می‌دانید، مخاطبان هر کسب و کاری بیشترین زمان خود را در فضای وب سپری می‌کنند. بنابراین تبلیغات در این فضا، می‌تواند بیشترین بازدهی را داشته باشد. اینترنت برای کسب و کارهای مختلف این امکان را فراهم کرده که با صرف‌نظر از موقعیتی که دارند، محصولات و یا خدماتشان را به افرادی که کیلومترها دورتر از آن‌ها هستند نیز عرضه کنند. متخصصان بازاریابی و تبلیغات بر این باورند که دنیا به یک دهکده جهانی تبدیل شده که به استارتاپ‌ها فرصت رشد می‌دهد، در حالی که چنین فرصتی در فضای آفلاین وجود ندارد.

هدفمند بودن تبلیغات آنلاین

در تبلیغات آنلاین شما این فرصت را دارید که با هدف‌گذاری دقیق و مطابق نیاز کاربران، محصولات خود را ارائه دهید. همچنین این فرصت را دارید تا از امکاناتی که بسترهای دیجیتال در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند، استفاده کرده و مشتریان خود را گروه‌بندی نمایید. مشتریان در گروه‌هایی براساس علاقه، اولویت‌ها، جنسیت، سن و… جای می‌گیرند. در تبلیغات آفلاین هیچ تضمینی وجود ندارد که مخاطب پیام تبلیغی شما را بر روی بدنه اتوبوس یا بیلبوردها ببیند و تاثیر بگیرد. اما در روش آنلاین با دسته‌بندی کاربران می‌توانید به صورت بهینه و مقرون به صرفه کسب و کار خود را به صورت هدفمند تبلیغ کنید.

انعطاف بالا

از دیگر مزایای شاخص کسب و کارهای آنلاین، انعطاف‌پذیری بالای آن است. شما می‎توانید به وسیله یک کلیک ساده، سرمایه‌گذاری خود را بر روی یک کمپین افزایش دهید. در این بین، ممکن است پس از شروع کمپین نیاز باشد برخی از پارامترها را جهت بهینه‌سازی تغییر دهید و یا کمپین موردنظرتان را متوقف کرده و در جایی دیگر سرمایه‌گذاری کنید. این درحالی است که در صورت پخش شدن تبلیغات شما در تلویزیون و یا از طریق سایر رسانه‌ها، دیگر امکان کنسل کردن آن وجود ندارد. همچنین تبلیغات بیلبوردی نیز بسیار هزینه‌بر است و اگر شما بخواهید به هر دلیلی تبلیغات خود را تعویض کنید، متحمل هزینه‌های زیادی خواهید شد.

ارائه اطلاعات مفید به مشتریان

در تبلیغات اینترنتی اطلاعات کافی و کاملی درباره محصول یا خدمات یک کسب و کار ارائه می‌شود. راهکارهای جایگزین، امکان مقایسه با محصولات مشابه، بررسی کالاهای مختلف و ارائه پاسخ به سوالات مشتریان از جمله خدماتی است که در این باره صورت می‌گیرد.

امکان گزارش‌گیری

اگر شما تبلیغات خود را از طریق آگهی‌های تلویزیونی انجام دهید، دسترسی به آمار افرادی که از طریق این تبلیغات با کسب و کار شما آشنا شده‌اند، دشوار است. اما در تبلیغات آنلاین، ابزارهایی وجود دارند که با به کارگیری آن‌ها به راحتی می‌توانید بفهمید که مخاطبینتان از کدام کمپین به سایت شما مراجعه کرده و تبدیل به مشتری شده‌اند. با استفاده از چنین ابزارهایی حتی اطلاعات مفیدی مانند سن، جنسیت، محل زندگی و سایر مشخصات نیز به دست می‌آید و می‌توان از این دیتا در جهت تبلیغات بعدی استفاده کرد. علاوه بر آنچه که گفته شد، موارد زیر نیز در دسته مزایای تبلیغات آنلاین قرار می‌گیرند:

 • قابلیت به اشتراک‌گذاری
 • هزینه مقرون به صرفه

انواع روش‌های تبلیغات اینترنتی را بشناسید

همان‌طور که تا به الان تبلیغات اینترنتی زیادی را مشاهده کردید، روش‌های متعددی برای این شیوه تبلیغات وجود دارد. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایب ویژه خود را دارند و متناسب با ویژگی‌های هر کسب و کار انتخاب می‌شوند. به بیانی بهتر، زمانی شما می‌توانید به نتیجه دلخواهتان برسید که روش تبلیغاتی مناسب کسب و کار خود انتخاب کرده باشید. برای آن که با این شیوه تبلیغات بیشتر آشنا شوید، در اینجا چند مورد از انواع روش های تبلیغات اینترنتی آن را معرفی خواهیم کرد.

تبلیغات همسان (NATIVE)

در این نوع تبلیغات از فرمت‌های بنر متنی استفاده نمی‌شود، بلکه تلاش می‌شود تا حد ممکن اعتماد کاربر، با ارائه راه‌ حل‌هایی برای حل مشکلاتشان، جلب شود. ابزارهای مختلفی برای انجام تبلیغات همسان وجود دارند، اما ساده‌ترین آن ایجاد یک وبلاگ است. در وبلاگ خود درباره موضوعات مرتبط با حوزه فعالیتتان صحبت کنید و تنها به مطالب تبلیغی اکتفا نکنید. در وبلاگ علاوه بر رعایت نکات بازاریابی و تشویق مخاطب به خرید، لازم است مطالب مفید و جذاب برای کاربرانتان را نیز منتشر کنید. تبلیغات همسان یکی از بهترین روش‌های جذب مشتری است و به دلیل کارآیی بالایی که دارد، نه تنها به صورت اتفاقی به مخاطب نمایش داده نمی‌شود و مزاحمتی ندارد، بلکه برای مخاطبین ارزش‌آفرینی می‌کند.

SEM (بازاریابی موتور جستجو)

در این روش بازاریابی، هدف اصلی این است که در کم‌ترین زمان ممکن، آگاهی از برند افزایش یابد. همه آنچه که در این روش نیاز دارید، یک آگهی با عنوان و توضیحات کامل و کلمات کلیدی مشخص است. در بازاریابی موتورهای جستجو از کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار استفاده می‌شود. هزینه تبلیغات با استفاده از این روش، معمولا به صورت CPC (هزینه به ازای کلیک) محاسبه می‌شود.

تبلیغات بنری (تبلیغات نمایشی)

یکی دیگراز روش‌های رایج تبلیغات آنلاین، استفاده از بنرها است. سیستم‌های بازاریابی زیادی وجود دارند که در این حوزه فعالند و با عضویت در این سایت‌ها و ثبت بنر و آدرس سایتتان می‌توانید برای کسب و کار خود مشتری جذب کنید. هزینه این نوع تبلیغات نیز به صورت CPC یا به ازای هر هزار نمایش به کاربر محاسبه می‌شود.

تبلیغات موبایل

امروزه تقریبا همه افراد یک موبایل دارند که به واسطه آن به اینترنت متصل می‌شوند. از سال 2016 تحقیقات گوگل ثابت کرده است که ترافیک تلفن همراه از رایانه‌ها سبقت گرفته و بیشتر افراد با استفاده از تلفن همراهشان از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. بنابراین اگر شما هنوز اقدام به تبلیغات موبایلی نکرده‌اید، وقت آن رسیده تا هرچه زود برای این کار برنامه‌ریزی کنید. با بهبود نسخه موبایل سایت خود، نه تنها تجربه کاربری آن نیز بهبود پیدا می‌کند، بلکه رتبه سایت نیز در نتایج جستجو ارتقا پیدا می‌یابد.

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی بخش بسیار مهمی از زندگی انسان‌های امروزی را تشکیل می‌دهند و برای دستیابی به مشتریان بالقوه گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. تبلیغات در شبکه‌هایی مانند فیسبوک، توییتر و لینکدین جزو مهم‌ترین تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی هستند. این شبکه‌ها در درون خود بسترهای ویژه بازاریابی دارند و سبب می‌شوند تا باتوجه به اهداف تبلیغاتی خود کمپین‌های موثر ایجاد شود. البته تبلیغات در اینستاگرام نیز یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در رونق کسب و کارها است.

تبلیغات شبکه های اجتماعی

تبلیغات ریمارکتینگ

به طور کلی احتمال مشتری شدن افرادی که از سایت شما بازدید کرده‌اند، خیلی بیشتر از کسانی است که هیچ اطلاعی درمورد سایت شما ندارند. ریمارکتینگ یک روش تبلیغاتی آنلاین است که در آن معرفی کسب و کار یا محصولات شما برای کسانی که قبلا به سایت شما مراجعه کرده‌اند، نمایش داده می‌شود. این نوع تبلیغات نه تنها در افزایش فروش بسیار موثر است، بلکه برند شما را نیز در بین مخاطبینتان محبوب می‌کند.

ایمیل مارکتینگ

سابقه استفاده از ایمیل به منظور تبلیغات و جذب مشتری، به زمان ایجاد سرویس ایمیل مربوط می‌شود. با این حال، امروزه سیستم‌های ویژه تبلیغات آنلاین بسیار پیشرفته‌تر از گذشته شده است. کمپین‌های تبلیغاتی ایمیلی با کمک ابزارهای این روش خودکار شده و به کمک یک سیستم جامع می‌توان اهداف تجاری و سودآوری بیشتر را محقق کرد. هزینه جذب مشتری جدید بیش از 7 برابر هزینه حفظ مشتری فعلی است و شما با استفاده از ایمیل می‌توانید گروهی از مشتریان وفادار برای کسب و کار خود تشکیل دهید. علاوه بر موارد ذکر شده، انواع دیگر تبلیغات اینترنتی عبارتند از:

 • تبلیغات ویدئویی
 • تبلیغات اپلیکیشنی و…

جمع بندی

در عصر امروز، یکی از راه‎های موفقیت در هر کسب و کاری تبلیغات است. اما باتوجه به تنوع کسب و کارها و شرایط هر یک از آن‌ها، هر نوع تبلیغاتی پاسخگو اهداف کسب و کارها نیست. از طرفی بیشتر روش‌های تبلیغاتی به صورت اینترنتی انجام می‌شوند. در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا با مقایسه روش‌های تبلیغات سنتی و اینترنتی، اهمیت تبلیغات آنلاین را شفاف‎سازی کنیم و اطلاعاتی که نیاز است در این باره داشته باشید را با شما به اشتراک گذاشتیم.

نویسنده

mona

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *