بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

اطلاعات تماس
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد

اگر به دنبال این هستید که بدانید ادمین اینستاگرام کیست، باید گفت نمی‌‎توان پاسخ درست و صحیحی به آن داد. چرا که این سوال به مدیریت سایت اینستا باز می‎‌گردد که دارای چندین مدیر سایت و یا همان Webmaster است. در حالی که ادمین پیج تنها به مدیریت حساب کاربری اشاره دارد. برای پاسخ به این سوال بهتر است بپرسیم، ادمین پیج اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد؟

شاید بپرسید، منظور از پیج اینستا چیست؟ اینستاگرام یک شبکه عظیم اجتماعی است که توسط چندین Webmaster مدیریت می‎‌شود. آن‌ها به کاربر خود پیج و یا صفحه‌ه‎ایی اختصاصی ارائه می‎‌دهند. به این ترتیب شما یک پروفایل و یا همان اکانت خواهید داشت. حالا کسی که این اکانت ( پیج، حساب کاربری و یا صفحه شخصی) را کنترل و مدیریت می‌کند، همان ادمین پیج اینستاگرام است. بنابراین، خود شما به عنوان صاحب پیج در صف اول این مدیران قرار دارید. در ادامه همراه دیجیتالیکس باشید تا بررسی دقیق‌تری از  تعریف ادمین اینستاگرام کیست داشته باشیم.

چرا به ادمین اینستاگرام نیاز داریم؟

حتما می‎‌دانید که این روزها، شبکه‌های اجتماعی صرفا مکانی برای دوست‎یابی و یا سرگرمی نیست. مشاغل بسیار زیادی با استفاده از آن‌ها توانسته‌اند، با پیدا کردن بازار و مخاطبان بیشتر، به کسب و کار خود رونق بدهند. در واقع اگر می‌خواهید از رقیبان خود پیشی بگیرید و در عین حال با سرعت پیشرفت تکنولوژی مدرن امروزی، به تاخت پیش بروید، چاره‌‎ایی ندارید، جزء این که در این صفحات فعالیت داشته باشید. اینستاگرام بستر مناسبی برای رسیدن به این هدف است. غول‎‌های بزرگ تجاری و صنعتی را می‎‌توانید بیابید که با همه اعتبار و خوش‌نامی که در سراسر جهان دارند، در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند.

فعالیت و مدیریت شبکه‎‌های اجتماعی یک مهارت است و دانش خود را می‌‎طلبد. شاید شما تولید کننده موفقی باشید اما تا زمانی که نتوانید از ابزارهای شبکه اجتماعی برای پیشرفت خود استفاده نکنید، هرگز در این مسیر موفق نخواهید بود. در همین جا است که احساس می‌کنید باید فردی را به عنوان ادمین اینستاگرام استخدام نمایید.

او به خوبی با فضای این شبکه اجتماعی آشنا بوده و می‎‌داند از ابزارهای آن چگونه برای پیشرفت تجاری شما استفاده نماید. تا زمانی که با این شبکه به طور جدی و هدفمند درگیر نباشید، درک نخواهید کرد که مدیریت آن چقدر مهارت لازم داشته و چقدر وقت‌گیر است، به همین دلیل از آن به عنوان یک شغل یاد می‎‌شود که می‎‌تواند دارای حقوق ثابت باشد.

ادمین اینستاگرام کیست

ادمین اینستاگرام چه وظایفی دارد؟

شاید بتوان گفت تولید محتوا یکی از مهم‌ترین و سخت‎‌ترین وظایف ادمین اینستاگرام است. با تولید محتوا در دنیای مجازی دیده و معرفی می‎‌شوید. برای این منظور باید شبکه‌های اجتماعی را به خوبی بشناسید تا بتوانید بر اساس معیارهای آن تولید محتوا را انجام دهید. در این راستا می‎‌توانید از متن، عکس، اینفوگرافی، فیلم و صوت استفاده نمایید. این که کدام یک از آن‌ها برای رونق کسب و کار مناسب است، به نیاز و شرایط شما بستگی خواهد داشت. در واقع مدیر اینستاگرام باید آنقدر باهوش و خلاق باشد که بتواند در زمان و مکان مناسب از بهترین نوع محتوا برای جذب مخاطب هدف استفاده نماید. به همین دلیل گفته می‎‌شود یکی از ویژگی‌های مدیران برتر، داشتن تقویم محتوایی است.

حتما بخوانید: اصول بازاریابی در اینستاگرام

تقویم محتوایی چیست و چه کمکی به مدیر پیج اینستاگرام می‌کند؟

با داشتن تقویم محتوایی مدیر به خوبی می‎‌داند که در چه زمانی اقدام به انتشار محتوا نماید. دقت داشته باشید اگر مدیریت پیجی را بر عهده دارید، نباید مداوم و پیوسته اقدام به انتشار مطالب خود نمایید. باید زمانی اقدام به این کار نمایید، که مطمئن شوید، بیشترین بازدید را از آن خود خواهید کرد. به همین دلیل به عنوان ادمین باید درک درستی از نیاز و سبک زندگی مخاطب خود داشته باشید. برای مثال اگر جامعه هدف شما شاغلین هستند، انتشار پست در ساعات اولیه صبح نمی‌تواند ایده خوبی باشد.

وقتی بتوانید تولید محتوا خوب و ارزشمند به مخاطب ارائه دهید، فالوورهای شما (دنبال کنندگان) نیز افزایش خواهد یافت. این یعنی این که با طیف انبوهی از مخاطبان در ارتباط خواهید بود. یکی از سخت‌ترین وظایف مدیر پیج اینستاگرام این است که با این افراد در تعامل باشد و به سوال و نیاز آن‌ها به موقع پاسخ دهد.

تقویم محتوا

کنترل و بررسی کامنت ها از وظایف ادمین اینستاگرام است.

بررسی کامنت‌ها (اظهارنظرها) از دیگر وظایف اولیه مدیر اینستاگرام است. حتما می‌‎دانید که همه افراد به این درجه از بلوغ نرسیده‌اند که نظرات خود را بدون توهین و استفاده از کلمات ناشایست، بیان کنند. ادمین وظیفه، حذف هرگونه کامنت توهین‎‌آمیز را دارد.

آشنایی با نرم ‎افزارهای مختلف و دانش به کارگیری آن‌ها از دیگر وظایف ادمین پیج اینستاگرام است. برای مثال می‌‎توان به انواع نرم ‎افزارهای گرافیکی اشاره کرد. همچنین با استفاده از برخی نرم ‎افزارها می‌توان اقدام به افزایش فالوورها کرده و در عین حال پست‌های کاربران را به صورت کاملا اتوماتیک و خودکار لایک کرد. این امر سبب می‎‌شود تا تعامل شما با مخاطبان بیشتر شود. هر چقدر با مخاطبان بیشتری در ارتباط باشید به همان اندازه بیشتر دیده خواهید شد.

حفظ امنیت پیج، آشنایی با زبان انگلیسی، آشنایی با علم بازاریابی و تبلیغات، نوشتن کپشن، ایجاد برنامه‌ای منظم برای افزایش فالوور، افزایش لایک، افزایش بازدید، انتشار محتوا شامل عکس و ویدئو در قالب پست و استوری به صورت منظم، افزایش نرخ تعامل پیج، حفظ امنیت پیج از رایج‌‎ترین وظایف ادمین پیج اینستا است.

مهارت های ادمین اینستاگرام

 

مهارت‌های ادمین اینستاگرام

  • آشنایی با پلتفرم اینستاگرام و کارکردهای آن
  • آشنایی با ابزارهای آنالیز شبکه‌های اجتماعی
  • آشنایی با اصول بازاریابی و تبلیغات در شبکه‎‌های اجتماعی
  • آشنایی با تکنیک‌های تولید محتوا
  • آشنایی با هشتگ گذاری و نحوه استفاده آن
  • آشنایی با نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و ایلاستریتور

میزان حقوق ادمین اینستاگرام

میزان حقوق ادمین اینستاگرام به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان وظایف، توانایی‌های شخص ادمین و نوع صفحه اینستاگرام، ساعت کاری و موقعیت جغرافیایی در میزان حقوق تاثیر دارد.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی این که ادمین اینستاگرام کیست و چرا به ادمین اینستاگرام نیاز داریم پرداختیم. همچنین درباره مهارت‌ها و وظایف ادمین اینستاگرام صحبت کردیم. با توجه به حضور کسب و کارها در فضای اینستاگرام استفاده و کمک از افراد متخصص در این حوزه می‌تواند به رشد و موفقیت کسب و کار شما کمک بسیاری کند.

نویسنده

mona

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *